Résidence les jasmins hergla

Port el Kantaoui, Tunisien Flagga - Tunisien

Faciliteter

  • Flygplats Monastir (MIR): 42.9 km

Hotellbeskrivning

Résidence les jasmins hergla ligger i Hergla på stranden, 4 min med bil från Karting Hergla. Detta pensionat vid stranden ligger 15,1 km från Mall of Sousse och 15,5 km från El Kantaouis golfbana. Känn dig som hemma i ett av de 4 luftkonditionerade rummen som har kök med stor kyl/frys och ugn. Wi-fi (avgift tillkommer) ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 40-tums platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns separata sittutrymmen och mikrovågsugnar. Städning erbjuds på begäran. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Karting Hergla - 3,9 km
Mall of Sousse - 15,1 km
El Kantaouis golfbana - 15,5 km
Acqua Palace vattenpark - 15,7 km
Port El Kantaoui-hamnen - 16,3 km
Hannibal Park - 16,6 km
Acqua Palace - 16,7 km
Zinebledi - 16,8 km
Plage de Port El Kantaoui - 17,6 km
Stora moskén - 20,4 km
Centre Culturel de Hammam-Sousse - 20,8 km
Sousse strand - 23 km
Boujaffar-stranden - 24,4 km
Casino Veneziano - 24,7 km
Sousse Corniche - 25 km

Närmaste flygplatser är:
Enfidha (NBE) - 23,2 km
Monastir (MIR-Habib Bourguiba Intl.) - 42,2 km

Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och tvättmöjligheter. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras kolgrillar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: EUR 300 per boende, per vistelse
  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: 0.30 EUR per boende per vistelse
  • Turistavgift: EUR 1.19 per person per natt
  • Depositionen ska betalas via elektronisk överföring inom 72 timmar efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för wi-fi på rummet: EUR 20 per vecka (avgiften kan variera)
  • Avgift för städning: EUR 30 per vistelse

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 19.00.

Karta

Laddar sökresultatet...