Svalbard Hotell - The Vault
Longyearbyen,
Svalbard och Jan Mayen
Faciliteter
- Flygplats Svalbard Longyearbyen (LYR): 5.1 km
Hotellbeskrivning
Svalbard Hotell - The Vault ligger i hjärtat av Longyearbyen, en kvarts promenad från både University Centre in Svalbard och Svalbard Museum. Detta hotell ligger 1,2 km från Svalbards kirke och 1,2 km från Svalbard Kirke. Känn dig som hemma i ett av de 35 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns separata sittutrymmen och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
University Centre in Svalbard - 0,7 km
Svalbard Museum - 0,9 km
Svalbards kirke - 1,2 km
Svalbard Kirke - 1,2 km
Svalbard globala frövalv - 5,6 km
Svalbard Hotell - The Vault rekommenderar att du använder flygplatsen Longyearbyen (LYR-Svalbard) - 5,1 km
Gäster har tillgång till bland annat gratis dagstidningar i lobbyn, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till hyrcyklar och kan njuta av terrassen. Detta hotell har även gratis wi-fi, en souvenirbutik eller tidningskiosk och en tv i allmänt utrymme. Avsluta dagen med en drink på boendets bar. En gratis frukostbuffé erbjuds på vardagar mellan 07.00 och 10.00 och på helger mellan 07.00 och 11.00.- Avgift för flygtransfer: NOK 100 per person (enkel resa)
- Avgift för flygtransfer per barn: NOK 40 (enkel resa)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Byggnadsarbete pågår i en intilliggande byggnad och oljud därifrån kan förekomma.
- Kontantfria betalningsmetoder är tillgängliga för alla transaktioner.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

