Riviera Beach Hotel
Stalis,
Grekland
Faciliteter
Hotellbeskrivning
Riviera Beach Hotel ligger i Chersonissos vid havet, 5 min promenad från Stalis strand och 4 min med bil från Star Beach Water Park. Detta hotell vid stranden ligger 3,7 km från Lychnostatis och 3,7 km från Malia-stranden. Känn dig som hemma i ett av de 15 individuellt inredda rummen med kylskåp och minibar. Rummen har privata inredda lanaier. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Stalis strand - 0,4 km
Lychnostatis - 2,9 km
Star Beach Water Park - 3 km
Malia-stranden - 3,6 km
Maliapalatset - 4,5 km
Aquaworld Aquarium - 5,2 km
Sarakino - 5,3 km
Hersonissos hamn - 5,6 km
S:t Paraskevi-kyrkan - 5,7 km
Potamos Beach - 6 km
Malia ruiner - 6,4 km
Creta Maris mässa - 6,9 km
Labyrintparken - 9,1 km
Acqua Plus Water Park - 9,4 km
Palm Bay strand - 9,9 km
Riviera Beach Hotel rekommenderar att du använder flygplatsen Heraklion (HER-Nikos Kazantzakis) - 28,2 km
Gäster har tillgång till bland annat bagageförvaring och värdeförvaringsskåp i receptionen. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift och avgiftsfri parkering finns även på plats. Här erbjuds säsongsöppen utomhuspool och en privat strand. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. När du vill äta något på detta hotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé. Avsluta dagen med en drink på boendets bar eller strandbar.Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 1.50 per boende per natt.
- Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 5.00 per boende per natt.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Poolen är öppen mellan maj och oktober.
- Poolen är tillgänglig mellan 10.00 och 18.00.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
