Irini (Lesvos)
Lesbos,
Grekland
- AC på rummet
- Trädgård
- Internet på rummet
- Bagagerum
- Värdeskåp på rummet
- Fler faciliteter ▼
Hotellbeskrivning
Lägenhetshotellet Irini, med många nöjda gäster, har ett bra läge i Plomari. Här bor du in enkla men uppskattade lägenheter, alla med en härlig havsutsikt och gratis wifi.
Det finns bara 14 lägenheter på Irini, alla med sitt unika utseende men med havsutsikt som gemensam nämnare. Här kan du välja att laga mat i din lägenhet eller på den gemensamma grillplatsen.
Lägenheterna har perfekt läge med kort promenad både till stranden och centrum. Nedför en brant backe från lägenheterna hittar man klippbad och till vänster en liten grusstrand som man kan bada från. Gratis tillgång till tvättmaskin. Under lågsäsong är omgivningarna mycket stillsamma, men under högsommaren öppnar ett diskotek en bit ifrån lägenheterna och ljud därifrån kan uppfattas som störande. Vid ankomst/avresa stannar transferbussen ca 300 meter från Irini, bagaget transporteras till hotellet.