Roslara

Puerto Rico, Spanien Flagga - Spanien

Se gärna kalendern och välj andra datum på samma hotell, eller gå tillbaka till startsidan och välj en annan resa.

Se gärna kalendern och välj datum

Beklagar, den önskade resan är dessvärre inte tillgänglig längre eller inte vald

Se gärna kalendern och välj andra datum på samma hotell, eller gå tillbaka till startsidan och välj en annan resa.

Se gärna kalendern och välj datum

Beklagar, inga tillgängliga erbjudanden hittades

Vi kan tyvärr inte hitta något tillgängligt erbjudande som matchar hotell- och datumkombinationen. Vänligen försök med ett annat datum, avreseort eller ändrad reslängd.

Gå tillbaka till chartersöket

Faciliteter

  • Barnpool
  • Kitchenette
  • Lift / Elevator
  • Nightclub
  • Parking
  • Poolbar
  • Restaurant(s)
  • Travel Safe
  • WLAN
  • Bar
  • Utomhuspool

Distans

  • Avstånd strand: 2000m
  • Distance city: 3000m

Hotellbeskrivning

Detta strandhotell ligger ungefär tre km från Puerto Rico centrum. Till den närmsta flygplatsen Gran Canaria - Las Palmas (LPA) är det 45 km.

Hotellet huserar i ett sju-våningshus och har sammanlagt 35 rökfria rum. På hotellet har gästerna självklart tillgång till hiss. I receptionen står flerspråkig personal redo för alla eventuella frågor. Lägenhetshotellet erbjuder ett kassaskåp, ett växelkontor, en tidningskiosk, medicinsk assistans, tvättservice och en tvättautomat. I samtliga allmänna utrymmen finns internet tillgängligt för gästerna (avgiftsbelagt). Vid resedisken erbjuds assistans för bokningar av utflykter. Boendets faciliteter är rullstolsanpassade. Förutom en mataffär, finns även en rad andra butiker här. Dessutom finns här en härlig trädgård som bjuder in till avkoppling i det fria. Gästerna kan parkera i garaget eller på parkeringsplatsen. Cyklar kan ställas i cykelförrådet.

I rummen finns ett vardagsrum, ett kök och ett badrum. Att centralvärme är installerat innebär hemtrevliga rumstemperaturer. Till de flesta rummens standard hör en balkong som lockar till lugna stunder. Rummen är utrustade med en dubbelsäng och en bäddsoffa. Det går även att boka separata sovrum. Mot avgift finns extra- eller barnsängar tillgängliga för de små medresenärerna. Rummen är dessutom inredda med ett kassaskåp och ett skrivbord. Det finns en välutrustad kokvrå med ett kylskåp, ett minikylskåp, en spis, en mikrovågsugn och en te-/kaffemaskin. En telefon, en TV med satellit- och kabelmottagning och wifi (avgiftsbelagt) innebär optimal komfort. Badrummet har en dusch och ett badkar och förfogar över hårtork. Därutöver går det att boka handikappanpassade badrum.

De vuxna kan simma i utomhuspoolen och barnen kan bada i plaskdammen. Uppfriskande drycker och snacks i poolbaren och välgörande avkoppling i bubbelpoolen får alla vattenkatter på bästa humör. På solterrassen kan semestern tillbringas i en av solstolarna med parasoll. Här finns även möjligheten att varva ned med golf, biljard, spa och solarium. Att även en miniklubb, ett disco och en nattklubb finns på boendet innebär att det aldrig är särskilt långt till underhållning.

Dörrarna till en restaurang, ett café och en bar står vidöppna för gästerna. Det är möjligt att boka ett måltidspaket i form av övernattning med frukost. Här erbjuds en kontinental frukost som garanterar en riktigt bra start på dagen.

Karta

Välj datum och rumstyp

Laddar kalender...

Beklagar, den önskade resan är dessvärre inte tillgänglig längre eller inte vald

Se gärna kalendern och välj andra datum på samma hotell, eller gå tillbaka till startsidan och välj en annan resa.

Se gärna kalendern och välj datum

Se gärna kalendern och välj datum

Utresa
Returresa

Tillgängliga rumstyper och måltider