Artemis Princess Hotel
Alanya,
Turkiet
Hotellbeskrivning
Den 4-stjärniga Artemis Princess har ett utmärkt läge nära stranden och ligger mindre än tre kilometer från Alanya centrum. Detta moderna hotell är precis vad som behövs för en avkopplande semester till Turkiet. Med totalt tre simbassänger, en poolbar och kvällsunderhållning under sommarmånaderna, finns det mer än tillräckligt för att hålla hela familjen underhöll.
Den luftkonditionerade Artemis Princess är uppdelad mellan två byggnader och har totalt 146 rum. Det finns en variation av boendealternativ att välja mellan, och de inkluderar alla WiFi, en direkt telefon och en balkong. Rummen har även eget badrum med hårtork, satellit-TV och minibar.
Allt du behöver under din semester är tillgänglig på plats, inklusive den öppna buffén där din frukost, lunch och middag skulle serveras och snackbaren vid poolen för lätta bett under dagen för att hålla dig på väg mellan måltiderna. Overindulged? Slå på gymmet eller ta ett dopp i en av poolerna på plats. Eller dra nytta av lite bortskämd på spaet med ett traditionellt turkiskt bad! För att hålla de små upptagen, finns det en egen barnpool på platsen samt ett TV-hörn och andra aktiviteter för hela familjen att njuta av.
Artemis Princess har ett läge vid stranden, så du kan koppla av på en solstol eller ta ett dopp i havet när du vill. Taurusbergen är inte långt från hotellet heller, så om du älskar naturliga underverk kan den här resan vara bara för dig!